Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Do konkursu przystąpiło 12 miast z całej Polski. Chociaż ostatecznie tytuł ESK przypadł Lublinowi, to sam udział naszego miasta w konkursie to ważny krok, który przynosi miastu wiele korzyści. Proces przygotowań zjednoczył lokalną społeczność i zachęcił do aktywności. Organizacja różnorodnych wydarzeń angażujących mieszkańców w tworzenie programów kulturalnych pokazała nowe możliwości rozwoju. Przede wszystkim jednak Kołobrzeg otrzymał tytuł Polskiej Stolicy Kultury w 2028 roku, dzięki czemu może znacznie zwiększyć rozpoznawalność na kulturalnej mapie Polski, przyciągając turystów i inwestycje. To niepowtarzalna możliwość pokazania bogatej historii i tradycji miasta, a także lokalnych artystów i twórców.

Polska Stolica Kultury

Polska Stolica Kultury (PSK) to ministerialna inicjatywa, która ma na celu promowanie i rozwijanie kultury w miastach, które znalazły się w finale konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Pierwsza edycja projektu będzie miała miejsce w 2026 roku (Bielsko-Biała), druga w 2027 roku (Katowice) a trzecia w 2028 roku (Kołobrzeg). W ramach tego projektu miasta zorganizują różnorodne wydarzenia kulturalne, festiwale, wystawy oraz inne aktywności, które zaangażują mieszkańców i przyciągną turystów. Roczny program ma na celu nie tylko podkreślenie lokalnej kultury i dziedzictwa, ale także wspieranie kreatywności i innowacji w sferze artystycznej. Dzięki temu miasta mogą zyskać większą rozpoznawalność oraz szansę na rozwój kulturalny i społeczny.

Co to dla nas oznacza?

Przed nami nowe wyzwania i tworzenie programów promujących kreatywność wśród mieszkańców. To nowe wydarzenia, festiwale, wystawy i koncerty, które przyciągną różnorodne grupy odbiorców. To także nowe możliwości pozyskania funduszy na budowę lub modernizację instytucji kulturalnych, takich jak galerie czy nowe centra kultury. Lepsza oferta kulturalna może wspierać lokalną gospodarkę, rozwijając przy tym przedsiębiorczość. Więcej wydarzeń przyczyni się do wzrostu zapotrzebowania na usługi turystyczne, gastronomiczne i rzemieślnicze, co z kolei oznacza wzrost liczby miejsc pracy w sektorze kultury i turystyki. Kołobrzeg, poza faktem, że jest największym polskim uzdrowiskiem, może stać się znany jako miasto kultury, co przyczyni się do jego rozpoznawalności na mapie nie tylko Polski, ale i Europy.

Polska Stolica Kultury w 2028 roku to również doskonała okazja, aby zrównoważyć sezon. Tego typu inicjatywy mogą przyciągać turystów przez cały rok, a nie tylko w szczycie sezonu letniego. Organizacja festiwali, koncertów, dni regionalnych potraw, cykli tematycznych, wystaw czy warsztatów artystycznych może zachęcić różne grupy turystów. Takie wydarzenia mogą odbywać się zarówno latem, jak i w okresie jesienno-zimowym. Podkreślenie lokalnych tradycji, rzemiosła i kuchni może zachęcić turystów do przyjazdu w mniej popularnych okresach.

Również wymiana doświadczeń z innymi miastami, które uzyskały tytuł Polskiej Stolicy Kultury, może przynieść cenne inspiracje i nowe pomysły na rozwój Kołobrzegu. Nie wyklucza to oczywiście współpracy z miastami partnerskimi oraz organizacjami kulturalnymi w Europie.

Spójność idei PSK z Programem Rozwoju Kultury Miasta Kołobrzeg

W przyjętym przez Radę Miasta Programie Rozwoju Kultury Miasta Kołobrzeg do roku 2030+ możemy przeczytać: „W ramach założeń Programu Operacyjnego dotyczących uwarunkowań zewnętrznych - z racji na swoje położenie geograficzne – Kołobrzeg został określony jako miasto o potencjale pozwalającym na to, by stać się centrum kulturowym regionu – od Szczecina po Trójmiasto. Miasto wyróżnia na mapie regionu bezpośredni dostęp do Bałtyku (w przeciwieństwie do większych ośrodków - takich jak Koszalin czy Słupsk), tradycje uzdrowiskowe i atrakcyjność zaplecza turystycznego, a co za tym idzie, zwiększony i zróżnicowany rynek potencjalnych odbiorców kultury”.

Analizując szczegóły Programu Operacyjnego „Kołobrzeg Miasto Kultury”, który został podzielony na dwa programy: „Kultura Miasta” i „Miasto Kultury”, daje się zauważyć zbieżność założeń ESK, PSK i PRKMK do roku 2030+.

„Kultura Miasta” jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców Kołobrzegu. Jej celem jest budowanie lokalnej społeczności w oparciu o kulturę, w tym kreowanie tożsamości lokalnej, wzmacnianie więzi mieszkańców z Kołobrzegiem, udział kultury w życiu społecznym miasta, wspieranie turystyki kulturowej w oparciu o dziedzictwo kulturowe, poprawa atrakcyjności i użyteczności przestrzeni publicznych poprzez działania kulturalne oraz wspieranie powstawania nowych miejsc kultury i spędzania czasu wolnego.

Budowanie kapitału ludzkiego w oparciu o kulturę ma się odbywać poprzez pobudzanie aktywności społecznej mieszkańców, wspieranie twórczości i działalności artystycznej w tym debiutów, pobudzanie artystycznego rozwoju młodzieży, wspieranie twórczości profesjonalnej i amatorskiej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i włączanie wszystkich mieszkańców do aktywnego życia publicznego.

Z kolei Program Operacyjny „Miasto Kultury” to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców Kołobrzegu, mieszkańców regionu, turystów, środowisk twórczych i potencjalnych inwestorów. Jego celem jest budowanie marki „Kołobrzeg – Miasto Kultury”, w tym promocja Kołobrzegu poprzez kulturę, wsparcie strategicznych produktów kulturowych i zjawisk wokół których – z dzisiejszej perspektywy - można budować poczucie tożsamości (np. zaślubiny z morzem, Bałtyk czy historia Pomorza Zachodniego).

Wspieranie rozwoju turystyki kulturowej ma się odbywać poprzez przygotowanie imprez kulturalnych o ponadlokalnym charakterze i potencjale przyciągania publiczności ponadlokalnej, unikalną ofertę łączącą potencjał kulturalny z rozwojem duchowym, wsparciem dla duszy i ciała, wspieranie wydarzeń kulturalnych odbywających się poza ścisłym sezonem turystycznym, stworzenie całorocznej weekendowej oferty kulturalnej dla turystów oraz promocję oferty kulturowej w skali ogólnopolskiej i ponadlokalnej w miejscach potencjalnych grup docelowych.

Założenia przyjęte w Programie Rozwoju Kultury Miasta Kołobrzeg Do Roku 2030+ będą stanowiły bazę do konkretnych działań zaplanowanych na rok 2028 w ramach Polskiej Stolicy Kultury.

Szansa na rozwój

Polska Stolica Kultury w 2028 roku może stać się impulsem do dynamicznego rozwoju Kołobrzegu, przynosząc korzyści zarówno na poziomie społecznym, jak i ekonomicznym. Kluczem do sukcesu będzie zaangażowanie mieszkańców oraz współpraca z różnymi instytucjami i organizacjami.

Możliwość promocji w roku 2028, to szansa na zbudowanie unikalnego wizerunku miasta. To świetna okazja do rozwoju kultury i integracji społecznej, która może przynieść wiele korzyści w dłuższej perspektywie. To możliwość pozyskania funduszy na modernizację istniejących obiektów kultury oraz budowę nowych miejsc spotkań, które będą służyć lokalnej społeczności: Małego Centrum Świata w Latarni Morskiej, Laboratorium Literatury w starej przepompowni czy Laboratorium Historii w Baszcie Lontowej. To prowadzenie warsztatów, kursów oraz szkoleń artystycznych, które zachęcą mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Zachęcenie twórców do organizacji wydarzeń, wystaw czy festiwali zacieśni więzi lokalnej społeczności. Kluczowe jest jednak, aby proces przygotowań i realizacji projektów był dobrze zaplanowany i angażował mieszkańców.

Tytuł Polskiej Stolicy Kultury to nie tylko prestiż, ale także konkretne korzyści, które mogą wpłynąć na rozwój miasta w wielu aspektach. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało wsparcie w wysokości 1 miliona złotych. Dofinansowanie ukierunkowane jest na wsparcie działań kulturalnych o charakterze artystycznym stanowiących realizację programu kulturalnego zaplanowanego w programie ESK (w aplikacji finałowej). Środki te zostaną przekazane za pośrednictwem Narodowego Centrum Kultury, które wspólnie z miastem dokona wyboru najbardziej wartościowych wydarzeń.

Aktualności (Polska Stolica Kultury 2028)

Konkurs

Prezydent Miasta Kołobrzeg zaprasza mieszkańców, podmioty i organizacje…

IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka powstał z miłości…

Zaproszenie na szkolenie dotyczące Funduszu Małych Projektów

Prezydent Miasta Kołobrzeg, Anna Mieczkowska, zaprasza mieszkańców oraz…

Warsztaty z Paulo Bargetto w RCK

Z początkiem listopada zapraszamy młodzież i dorosłych na dwudniowe…

Warsztaty

W Sali Baletowej Regionalnego Centrum Kultury trwają warsztaty "Poruszyć

10. spotkanie wigilijne dla potrzebujących

Już po raz dziesiąty w Kołobrzegu odbędzie się spotkanie wigilijne,

IV Festiwal Życzliwej Uważności

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które promuje uważne podejście do…

Budżet Obywatelski - wyraź swoją opinię

Zachęcamy kołobrzeżan do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej…

Kołobrzeg Polską Stolicą Kultury w 2028 roku

Kołobrzeg dotarł do finału konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy…

Bicie Rekordu w jednoczesnej resuscytacji

Zapraszamy na bicie Rekordu w jednoczesnej Resuscytacji Krążeniowo -

Ankieta Strategii Rozwoju Sportu

Miasto Kołobrzeg przystępuje do opracowania Strategii Rozwoju Sportu dla…

Nagroda Nike dla autorki związanej z Biurem Literackim

Urszula Kozioł tegoroczną laureatką Nagrody Literackiej Nike za…

Trwa Festiwal Babki KołoBrzegu

Trwa miesiąc pełen inspiracji, zdrowia, świadomości i kobiecej mocy.

Wieczór autorski Roberta Maziarza

Zapraszamy na wieczór autorski Roberta Maziarza, poświęcony jego…

Zapraszamy w dniu 15 października do Regionalne Centrum Kultury w…

Kołobrzeg w jesiennym rankingu Travelist.pl

Kołobrzeg, jako jedno z 20 miast w Polsce, bierze udział w konkursie…

Świetny rok kołobrzeskiego Biura Literackiego

Wydawane w Kołobrzegu przez Biuro Literackie książki oraz same…

Kołobrzeg Polską Stolicą Kultury w 2028 roku

W warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych odbyła się konferencja prasowa,

Wrześniowe świętowanie Herberta

W czwartek i piątek, 19 i 20 września 2024 r., miały miejsce…

Film „I Sea You Kołobrzeg”

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu „I Sea You Kołobrzeg”

Prezentacja projektu ESK 2029 w Regionalnym Centrum Kultury

W Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta odbyła się oficjalna…

Kobiety kobietom - cykl piątkowych spotkań

Zapraszamy na wyjątkowy cykl pięciu, piątkowych spotkań w ramach…

Animacja I Sea You

Prezentujemy naszą drugą animację związaną z naszym startem w…

„Spór i dialog”, czyli wrześniowa odsłona jubileuszowej XXV Herbertiady  w 100-lecie urodzin Zbigniewa Herberta

To będzie wyjątkowa premiera jaką widzowie „Herbertiady” będą

Festiwal Cenne Ciało - Świadome Ciało

Festiwal CENNE CIAŁO - ŚWIADOME CIAŁO, Kołobrzeg 2024 to…

I Sea You Orchestra w Regionalnym Centrum Kultury

Dzisiaj ostatnia już porcja zdjęć z festiwalu I Sea You Kołobrzeg 2024…

Strijbos & Van Rijswijk w Kołobrzegu

Zwieńczeniem festiwalu I Sea You Kołobrzeg 2024 był wyjątkowy projekt…

Rajd Śladami kołobrzeskich Marianów i piknik

Zapraszamy na Rajd Śladami kołobrzeskich Marianów i piknik, który…

Rzepczyno w obiektywie Karola Skiby

Dzisiaj kolejna porcja zdjęć z festiwalu I Sea You Kołobrzeg 2024. Tym…

Najlepsze Kołobrzeskie 2024 zwiększa pulę nagród

Najlepsze Kołobrzeskie 2024 zwiększa pulę nagród i przedłuża…

DJ Wika i silent disco na kołobrzeskiej plaży

Za nami pilotażowa edycja festiwalu I SEA YOU KOŁOBRZEG 2024. Od 30…

Festiwal „I SEA YOU” ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

Kołobrzeg będzie gospodarzem Festiwalu „I SEA YOU”.

Bomsori i przeboje mistrzów

Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Prezydent Miasta Poznań

XIII RoCK Festiwal w Kołobrzegu

Zapraszamy na niezapomniany wieczór pełen rockowych brzmień!

Jubileuszowo w centrum Herberta - relacja z pierwszego dnia XXV edycji „Herbertiady”

Sto lat temu urodził się Zbigniew Herbert, pięćdziesiąt lat temu w…

Straż Nocna po raz trzeci

Za nami ostatnie w tym sezonie spotkanie ze Strażą Nocną.

I Sea You Festival Kołobrzeg 2024

Zapraszamy Państwa na pilotażową edycję festiwalu I SEA YOU KOŁOBRZEG…

25 jubileuszowe zawody w jeździe rowerem po desce na wodzie

17 sierpnia odbędą się zawody ,,Jazda rowerem po desce na wodzie”.

Jubileuszowa XXV „Herbertiada”

17 sierpnia 2024 r. o godzinie 17.00 rozpocznie się pierwsza część

Wieczorne zwiedzanie ze Strażą Nocną

W sobotę 10 sierpnia o godz. 20.00 odbędzie się ostatnie już wieczorne…

Konkurs na najpiękniejszy kołobrzeski balkon i przydomowy ogródek

Po raz drugi właściciele pięknie ukwieconych kołobrzeskich balkonów i…

Finałowa aplikacja w Ministerstwie

Nasza finałowa aplikacja w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy…

Zebranie Społecznej Rady Kultury

W dniu 31 lipca w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się kolejne…

XV RCK PRO JAZZ 2024

Zapraszamy na XV RCK PRO JAZZ 2024!

Kołobrzeska Potańcówka

Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Regionalne Centrum…

Spotkanie dotyczące projektu

Zapraszamy Państwa już w najbliższy wtorek, 30 lipca o godzinie 18:00…

Za nami kolejne zwiedzanie ze Strażą Nocną

Punktualnie o godz. 20. w sobotę w Kamienicy Kupieckiej w Muzeum Oręża…

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta i Gmina Miasto…

V Festiwal Artystów Ulicy

W dniach 12-14 lipca (piątek -niedziela) odbędzie się V Festiwal…

Kołobrzeg na antenie TVP3 Szczecin

Zapraszamy do obejrzenia programu “Zachodniopomorskie na weekend. Dzień

Wieczorne zwiedzanie Kołobrzegu, czyli Straż Nocna

W sobotę 13 lipca o godz. 20.00 odbędzie się gawęda historyczna o…

Rowerowa Stolica Polski 2024 - znamy wyniki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wziął udział w uroczystej…

60-lecie malarstwa

W Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich odbył

Travelist w Kołobrzegu

W dniu 4 lipca Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji odwiedziły…

Historia Biblii w Muzeum Miasta Kołobrzeg

3 lipca w Muzeum Miasta Kołobrzeg w Pałacu Braunschweigów przy ul.

Rajd „Śladami kołobrzeskich Marianów” i usługi asystenckie

Mieszkańcy Pomorza Zachodniego we wrześniu ruszą „Śladami…

Dobra energia Programu Społecznik

Ceramiczny EKOmural w Człopie, ciekawe warsztaty kulinarne organizowane…

Gintrowski, Kaczmarski, Łapiński czyli „Mury” w Kołobrzegu

W dniach 5 -6 lipca br. po raz 6 zorganizowany zostanie w Kołobrzegu…

Salut armatni w każdą sobotę

Reduta Morast to niezwykły relikt Twierdzy Kołobrzeg, który stanowi…

Wiata grillowa w Parku Dąbrowskiego

W zabytkowym Parku im. Jana Henryka Dąbrowskiego powstała wiata…

Znamy wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w głosowaniu na projektami…

IV edycja projektu Fair Friends 2024 Discover the World - mamy złoto

W Berlinie 12 czerwca odbyły się finałowe rozgrywki piłkarskie w…

Za nami kolejne spotkanie Społecznej Rady Kultury

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, podczas ostatniego zebrania…

TransPort Literacki 29: Przyszłość literatury

W Kołobrzegu spotkaniem z Hiromi ITŌ z Japonii oraz wręczeniem…

Fair Friends 2024 - Discover the World

Trwa IV edycja projektu edukacyjnego Fair Friends 2024 - Discover the…

Festiwal Wczesnośredniowieczny już w ten weekend

W dniach 8 -9 czerwca po raz szósty odbędzie się Festiwal…

Kultura Koło Brzegu

Kultura zawsze odgrywała ważną rolę w życiu społecznym.

W tym tygodniu rusza 29. TransPort Literacki

65 artystek i artystów z 9 krajów z Europy i Azji, 33 czytania w ramach…

Koalicja Miast dla Kultury we Wrocławiu

We Wrocławiu w dniach 27-28 maja odbyło się kolejne spotkanie Koalicji…

I Przegląd Małych Form Teatralnych Bursztynowa Melpomena

W dniach 22-23 maja w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył

Fascynujące spotkanie z historią: Radzieckie bazy amunicji jądrowej w PRL

23 maja, godz. 17.00, zapraszamy do Muzeum Miasta Kołobrzeg na niezwykłe…

Muzealna noc pełna atrakcji

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, kołobrzeskie muzeum otworzyło…

Cztery Żywioły w Galerii Sztuki Współczesnej

Cztery żywioły: ogień, woda, ziemia, powietrze ucieleśniły się w…

Sztuka Yakotaka w RCK

Przy okazji obchodów Dni Kołobrzegu zapraszamy do kolorowego świata…

Zebranie Społecznej Rady Kultury

W dniu 15 maja w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się kolejne…

Historyczny Targ Solny i obchody Dziedzictwa Św. Ottona w Kołobrzegu

Kołobrzeg, miasto o bogatej historii i tradycjach, ponownie stanie się

Noc Muzeów już w sobotę

W sobotę 18 maja od godz. 19 zapraszamy do Muzeum Miasta Kołobrzeg w…

Sukces Weroniki Włodarczyk

W średniowiecznej włoskiej Tropei, zwanej perłą Morza Tyrreńskiego, w…

IX Regionalny Konkurs Plastyczny

W Muzeum Oręża Polskiego miało miejsce rozstrzygnięcie i wernisaż IX…

Malarska Siesta w Grzybowie

9 maja w Hotelu Siesta w Grzybowie rozpoczął się Ogólnopolski Plener…

I Festiwal Organizacji Pozarządowych

W naszym mieście jest zarejestrowanych 234 organizacji pozarządowych.

Konferencja „I Sea You” za nami

W Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta odbyła się konferencja…

Projekt Radość i Sprawność 60+

Już we wtorek pierwsze zajęcia w ramach projektu Radość i Sprawność

Konferencja I Sea You Kołobrzeg 2024

Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji serdecznie zaprasza na…

Gra terenowa

22 zespoły, około 80 uczestników wystartowało w grze terenowej…

Tydzień Unii Europejskiej w Morskiej Krainie

Podczas trwającego właśnie tygodnia Unii Europejskiej w Szkole Morska…

Wspólne warsztaty językowe

W Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II…

Małe centrum świata w Adebarze

W Laboratorium Kultury Adebar odbyło się kolejne spotkanie poświęcone…

Warsztaty z kolażu

Za nami warsztaty z pracownią Druklin “Rozjaśnij wspomnienia -

TransPort Literacki 29: Europa i Azja

Zdradzamy kolejne szczegóły związane z tegoroczną edycją TransPortu…

Obradowała Społeczna Rada Kultury

W Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego odbyło się kolejne spotkanie…

Rozjaśnij wspomnienia - pamiątka z przeszłości

13 i 14 kwietnia Kołobrzeskie Neony zapraszają na wyjątkowe warsztaty,

Podwójny jubileusz kołobrzeskich Pionierów

W piątek 5 kwietnia świętowaliśmy podwójny jubileusz kołobrzeskich…

Czwartkowy wernisaż wystawy Pracowni Tkaniny Artystycznej pt. "Kolorowy…

Otwarcie wystawy „Niezwykły wiek. Kołobrzeg 1839-1939”.

W Muzeum Miasta Kołobrzeg odbyło się otwarcie wystawy „Niezwykły…

Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji rozpoczął działalność

Decyzja o powołaniu nowej instytucji nastąpiła podczas sesji Rady…

Śniadanie Wielkanocne dla samotnych

W Kołobrzegu po raz szósty zostało zorganizowane Śniadanie Wielkanocne…

Śniadanie Wielkanocne po raz szósty

Już w najbliższą niedzielę w Kołobrzegu po raz szósty zostanie…

W Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Dzień Kołobrzeski organizowany w…

TransPort Literacki 29 zmieni „Przyszłość literatury”

65 artystek i artystów z 9 krajów z Europy i Azji, 33 czytania w ramach…

„Europejskie Bajanie - Najpiękniejsze Bajki i Baśnie” - pod takim…

O ESK podczas Beskidzkiego Kongresu Kultury

21 i 22 marca w Bielsku-Białej odbył się Beskidzki Kongres Kultury,

Kołobrzeski Dzień Dorsza w ramach ESK

W ramach projektu „Śladami bursztynowego szlaku” Szkoła Podstawowa…

Paul Lütkemann w Patria Colbergensis

Muzeum "Patria Colbergiensis" pragnie serdecznie zaprosić na barwną

Profesor Czyżewski na zebraniu Społecznej Rady Kultury

W Laboratorium Kultury Adebar odbyło się kolejne zebranie Społecznej…

III Zjazd Programowy za nami

Za nami III Zjazd Programowy II etapu konkursu o tytuł Europejskiej…

Monika Dziedzic Kołobrzeżanką Roku

W sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.

Trzy pokolenia na deskach RCK

W Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta odbyło się

Neon Park coraz bliżej

Pracownia Architektury „Insomnis” z siedzibą w Szczecinie wykona…

„Być kobietą, być kobietą” - widowisko artystyczne w RCK

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na…

VI edycja Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych

Rozpoczynają się przygotowania do 6. edycji Śniadania Wielkanocnego dla…

Stypendia i nagrody artystyczne

W Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich…

Spotkanie z Katarzyną Groniec

Za nami wyjątkowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z artystką

Ogrody kobiet. Cykl spotkań w Bibliotece Ogrody

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję wyjątkowego wydarzenia - "Ogrody…

Pomnik Zaślubin zostanie odnowiony

Miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości 227 380 PLN na zadanie…

Dotacje w obszarze kultury

W Laboratorium Kultury ADEBAR podpisano umowy na dotacje dla organizacji…

Znakomici polscy reportażyści w kołobrzeskiej Bibliotece

„Biblioteka Bez Fikcji” to spotkania z cenionymi, doświadczonymi…

Z klubami seniora o ESK

W Laboratorium Kultury Adebar obyły się warsztaty edukacyjno-informacyjne…

W sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury po raz 29. odbył się

Wieczór autorski Poli Rapacz w Adebarze

Pola Rapacz jest młodą pasjonatką malarstwa, pochodzi z Kołobrzegu, na…

W holu Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta możemy…

Nowa wystawa w GSW

W Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich odbył

Wernisaż Alicji Bałabuch

W piątek 9 lutego o godzinie 18. zapraszamy na wernisaż wystawy Alicji…

Kolejne zebranie Społecznej Rady Kultury

Przystań Kultury Zaja gościła członków kolejnego, czwartego już

Wspaniały gocki zabytek znów w kołobrzeskim muzeum

W 1913 roku nietypowy metalowy przedmiot znalazł mieszkaniec wsi…

Kolejny wernisaż w GSW

Regionalne Centrum Kultury oraz Galeria Sztuki Współczesnej im. A.J.

Róża Wiatrów dla Kazimierza Ratajczyka

Wiemy już, kto został laureatem XV odsłony Nagrody ,,Kołobrzeska…

Inauguracyjne posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

Za nami ważne wydarzenie - ślubowanie radnych Młodzieżowej Rady Miasta…

Wigilia dla Samotnych po raz dziewiąty

W Kołobrzegu po raz dziewiąty została zorganizowana Wigilia dla…

O Europejskiej Stolicy Kultury z dziennikarzami

W sali konferencyjnej Mariny Solnej odbyło się kolejne spotkanie…

Wernisaż w GSW

W Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich odbył

III edycja Gali Wolontariatu

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W Kołobrzegu wręczane będą stypendia twórcze

Od ponad dwudziestu lat Biuro Literackie wspiera twórców i twórczynie,

Punkowy wieczór w Centrali

Już we wtorek 14. listopada o godzinie 19. w Klubie Muzycznym Centrala…