Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Ceramiczny EKOmural w Człopie, ciekawe warsztaty kulinarne organizowane przez „Stację Toporzyk”, nowy defibrylator AED dla OSP Czarne Wielkie (gm. Czaplinek), łąki kwietne w miejscowości Ostre Bardo (gm. Połczyn-Zdrój), wspólne akcje sprzątania Drawy i Złocieńca, ale także pikniki, spotkania integracyjne i nauka udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego w Kołobrzegu.

Społecznicy zapowiadają nowe inicjatywy podczas spotkań z Wicemarszałkinią Województwa Zachodniopomorskiego Anną Bańkowską. Na horyzoncie 175 nowych inicjatyw z Programu Społecznik, które będą realizowane od teraz do 6 grudnia 2024 r. w całym województwie zachodniopomorskim. To inicjatywy skierowane do lokalnych społeczności, m.in. integracyjne spotkania, pikniki, zawody sportowe, turnieje sportowe czy akcje promujące ekologię.   

– Program Społecznik pokazuje jak różnorodne, aktywne i piękne jest Pomorze Zachodnie. Zapraszam i zachęcam państwa do uczestnictwa w działaniach naszych Społeczniczek i Społeczników. To szyte na miarę danego miejsca inicjatywy organizowane często w rodzinnej, pełnej życzliwości atmosferze – mówi Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.  

Jakie działania zaplanowali Społecznicy?  Co mają w planach? Na co nas zapraszają w Kołobrzegu?  

Bezpieczeństwo i ekologia w Kołobrzegu W Kołobrzegu Społecznicy stawiają na naukę udzielania pierwszej pomocy (Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „PARAMEDIC”) i ratownictwa wodnego (Fundacja Pływamy i Ratujemy). Ale z Programem Społecznik będzie można zadbać także o dobre samopoczucie, ponieważ Fundacja Sfera przeprowadzi dla dzieci i młodzieży warsztaty relaksacyjne. Jak zapowiadają organizatorzy: uczestnicy spotkań nauczą się różnych technik oddechowych.  

Ofertę dla dzieci ma także Chorągiew Zachodniopomorska ZHP Bałtycki Hufiec Morski w Kołobrzegu, która zorganizuje warsztaty dla młodzieży, podczas których zbudują domki dla owadów i jeży oraz schronienia dla dzikich kotów.  

Z pomocą marszałkowskiego programu odbędzie się także: młodzieżowy piknik na farmie z alpakami (Fundacja Olafek), a Ochotnicza Straż Pożarna w Stojkowie zorganizuje integracyjne spotkanie. W trakcie wydarzenia uczestnicy zbudują również domki dla pszczół.    

Ciekawą propozycję ma także Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, które przygotowało działanie pn. Sąd nad Adebarem. Rewizja historii i lekcja aktywnego obywatelstwa. W ramach projektu zaplanowano rekonstrukcję historyczną połączoną z edukacyjnym spacerem po Kołobrzegu.