Owocem 45 lat pracy artystycznej jest 10 płyt z piosenkami artysty i zespołu.
Liczne nagrania radiowe i telewizyjne na przestrzeni lat przybliżały twórczość zespołu kolejnym pokoleniom fanów. Ogólnopolski debiut to udział w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1981), zakończony sukcesem - w konkursie na interpretacje zespół zdobył wyróżnienie za wykonanie piosenki „W siną dal”.
Otrzymywali liczne nagrody i wyróżnienia w wielu festiwalach muzycznych, na początku związanych z ruchem studenckim. Zbigniew Hofman i Babsztyl związani są z polską sceną muzyki country, m.in. z Piknikiem Country & Folk w Mrągowie, gdzie rokrocznie na ich pojawienie się czeka wierna publiczność. Zbigniew Hofman jest współautorem wielu piosenek nagrodzonych w konkursach, min. w prestiżowym plebiscycie „Dyliżanse”. Otrzymał także nagrody indywidualne: Artysta Roku, Wokalista Roku, Zespół Roku.
Drugą, nie mniej ważną pasją pozamuzyczną w życiu Zbigniewa Hofmana jest malarstwo, które towarzyszy mu od wielu lat. Jak sam twierdzi: ”Farba, pędzel, płótno i sztalugi to najlepszy sposób na stres związany z tym, co niesie życie codzienne i praca na scenie. Malarstwo jest dla mnie uzupełnieniem tego czego nie ma w muzyce. Można malować dźwiękiem, ale brakuje koloru. I tu go odnajduję. Cóż, ciągle się uczę, poszukuję siebie. Sprawia mi satysfakcję obserwacja, że wielu ludziom podoba się to, co robię i cieszy mnie fakt, że moje obrazy znajdują nabywców. Wiele prac przekazuję na akcje charytatywne, mogąc choć w ten sposób wspomóc potrzebujących. Na swoim koncie mam wiele wystaw połączonych z moją muzyką, przybliżając w ten sposób obie pasje".
Z tego połączenia wziął się tytuł wystawy „Dźwiękiem Malowane” - recital i wystawa malarstwa.