Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu w ramach corocznej światowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet” zaprasza na warsztaty równościowe.
Głównym celem warsztatów jest podniesienie wiedzy oraz świadomości na temat przemocy i dyskryminacji wobec kobiet oraz wzmocnienie samooceny uczestniczek w walce z przemocą, której potencjalnie codziennie doświadczają.
Tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania z Prowadzącymi – Martą Frej oraz Danutą Sowińską – to:
1. PRZEMOC, w której mamy do czynienia z przemocą fizyczną, psychiczną, seksualną i ekonomiczną.
2. DYSKRYMINACJA, w której mamy do czynienia z grupami defaworyzowanymi, dyskryminacją instytucjonalną, wykluczeniem, stereotypami, przekonaniami
3. PEWNOŚĆ SIEBIE, w której mamy do czynienia ze świadomością ciała, zaznaczaniem swoich granic, asertywnością.
4. ZDROWIE PSYCHICZNE, w którym mamy do czynienia z samookaleczeniami, depresją, kryzysem suicydalnym.
Marta Frej opowie o inspiracjach narysowania - stworzenia grafik w blokach tematycznych. Danuta doda tło naukowe i poprowadzi warsztaty o przeciwdziałaniu dyskryminacji, przemocy, samobójstw i podwyższaniu pewności siebie.
Prowadzące warsztaty:
Marta Frej - ilustratorka, artystka wizualna, prezeska Fundacji Kulturoholizm. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks", a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki", oraz książka "150 Twarzy Marty Frej" . Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Ukończyła Holistyczną Szkołę Trenerów, oraz Latający Uniwersytet Praw Człowieka.
Danuta Sowińska - Dyplomowana suicydolożka, członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Absolwentka interwencji kryzysowej i mediacji sądowej Uniwersytetu Gdańskiego. Założycielka i prezeska Fundacji DiversityPL. Absolwentka Szkoły Liderów. Producentka reportaży filmowych: „Moje problemy nie są błahe" i „W tym wieku można być szczęśliwym". Dyplomowana coach z certyfikatem ACSTH. Trenerka antydyskryminacyjna i biznesowa. Trenerka w warszawskim projekcie "Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka". Działaczka społeczna. Przedsiębiorczyni. Wydawczyni i autorka książki o zarządzaniu innowacją. Współtworzyła Model na Rzecz Równego Traktowania powołany przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Była nominowana do nagrody Natwest LGBT+ Diamonds oraz do Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza.
Warsztaty odbędą się w Laboratorium Kultury Adebar w poniedziałek 27. listopada o godzinie 17. Skierowane są do kobiet i osób czujących się kobietami. Wstęp wolny.
Pytania prosimy kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.